TÜRKİYE BAROLARI HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI YAPILDI

Ankara Barosu tarafından düzenlenen Türkiye Baroları Hayvan Hakları Çalıştayı, 11 – 12 Şubat 2017 tarihlerinde Ankara Barosu Eğitim Merkezi’nde (ABEM) gerçekleştirildi.

Çalıştayın açış konuşmalarını, Ankara Barosu Başkanı Av. Hakan Canduran ve Saymanı Av. Evrim Dost yaptı. Av. Hakan Canduran, açış konuşmasında şunları söyledi:

“Hepiniz, Baromuz tarafından düzenlenen Türkiye Baroları Hayvan Hakları Çalıştayı’na hoş geldiniz. Ankara Barosu olarak, sizleri misafir etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Hayvan hakları ve hayvanların korunması, ülkemizde son yıllarda oldukça gündemde. Bu konudaki yasal mevzuatın yetersizliği de hepimiz tarafından bilinmekte.

Biz avukatlara, hayvan haklarının geliştirilmesi ve hayvanların etkin şekilde korunmasının sağlanmasında büyük görevler düşmektedir.

Mevzuatın geliştirilmesinde ve eksikliklerin giderilmesinde yasa koyucuların doğru yönlendirilmesi için biz avukatların da çok çalışması gerekmektedir.

Bu nedenle Baromuz ev sahipliğinde bugün ve yarın gerçekleştirilecek hayvan haklarına yönelik çalıştayın büyük önem taşıdığına inanıyorum.

Bu ülkenin çağdaşlık ölçütlerinden birisi de hayvan haklarında, hayvanların korunmasında alılan yol, kat edilen mesafedir. Tıpkı çocuk haklarında, kadın haklarında ve hepsini kapsayacak şekilde insan haklarında sağlanan ilerlemeler gibi.

Avukatlar olarak, hukukçular olarak yolumuz uzun ve zorludur.

Ancak bugün bu kalabalığı gördüğümde hissettiğim, bu uzun ve zorlu yolda avukatların nihayetinde başarılı olacaklarıdır.

Hepinize Ankara Barosu olarak tekrar hoş geldiniz diyorum. Çalıştayın başarılı geçeceğine olan inancımla saygılarımı sunuyorum.”

Ankara Barosu Başkan Yardımcısı Av. Erinç Sağkan, çalıştaya katılanlara teşekkür plaketi verdi.

TARİH: 11 – 12 Şubat 2017
YER: ABEM