İŞ VE ÖZEL HAYATIN PSİKOLOJİK DENGESİ ÜZERİNE PSİKO-SOHBET

Ankara Barosu Staj Kurulu Kültür Sanat Alt Kurulu ve Madalyon Kurumsal Psikoloji Odaklı Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Bir Kalp Bir Beyinle İki Hayatı Yönetmek konulu İş ve Özel Hayatın Psikolojik Dengesi Üzerine Psiko-Sohbet, 12 Nisan 2017 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Ankara Barosu Eğitim Merkezi’ndeki (ABEM) etkinliğin açış konuşmasını, Ankara Barosu Başkanı Av. Hakan Canduran yaptı. Av. Hakan Canduran, şunları söyledi:

“Ankara Barosu Staj Kurulu Kültür Sanat Alt Kurulu ve Madalyon Kurumsal Psikoloji Odaklı Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Bir Kalp Bir Beyinle İki Hayatı Yönetmek konulu İş ve Özel Hayatın Psikolojik Dengesi Üzerine Psiko-Sohbet’e hepiniz hoşgeldiniz.

Biz avukatlar, genellikle özel yaşamında çevresindeki insanlarla ya da kamusal yaşamında devletle, kamu kurum ve kuruluşlarıyla veya işvereniyle sorun yaşayan insanlarla karşı karşıya geliriz.

Çünkü insanlar, yaşadıkları bu sorunları yargı yoluyla çözmemiz için bize başvururlar. Ve bu insanların çoğu, yaşadıkları sorunlar nedeniyle psikolojisi bozulmuş bir halde avukatın kapısını çalarlar.

O nedenledir ki biz avukatlar, bir psikolog kadar olmasa da kapısını çalan insanları doğru anlamak ve onlarla sağlıklı bir iletişim kurmak zorundayız.

Bunu yaparken de kendi psikolojimizi korumamız; çoğu zaman mesai sınırları ile özel hayat sınırlarının ihlal edilebildiği bir mesleğin mensupları olarak iş ve özel hayat dengesini iyi kurmamız gerekiyor. Çünkü meslek yaşamında başarının ve özel hayatta mutluluğun yolu buradan geçiyor.

Peki bunu nasıl başaracağız?

Bu sohbette konuğumuz olan Sayın Hande Cesur, birazdan hepimize bunu nasıl başaracağımızı anlatacak.

25 yılını avukatlık mesleğine verene biri olarak ben de sizler gibi Sayın Cesur’u merakla dinleyeceğim.

Bu psiko-sohbeti akıl edip düzenleyen meslektaşlarıma ve stajyer arkadaşlarıma huzurlarınızla teşekkür ediyor ve sözü işin ehline, Sayın Hande Cesur’a bırakıyorum.”

Psikolog Hande Cesur konuşmacı olarak katıldığı etkinliği, Ankara Barosu Saymanı Av. Evrim Dost, Yönetim Kurulu üyeleri Av. Ayşe Köseyener, Av. Birgül Tavşan Kayıran ve Av. Çağrı Ayhan Şenel de izledi.

TARİH: 12 Nisan 2017
YER: ABEM